englishslovenčinačeština

Naša história

Prehľad

Spoločnosť bola pôvodne založená ako špecializovaný veľkoobchod so stolárskymi strojmi a nástrojmi s kanceláriou a malým predajným skladom v Prahe-Zličíne.

Na prelome tisícročia, vďaka rozvíjajúcemu sa obchodu sa spoločnosť presťahovala do svojho momentálneho sídla v obci Tuchoměřice na severozápadnom okraji Prahy neďaleko letiska Václava Havla, Ruzyně.

V prvom desaťročí 20. storočia sme vďaka predajným úspechom postupne rozširovali ponuku nástrojov, vrhli sme sa na vlastný vývoj a výrobu produktov pod značkou IGM, rozšírili skladovú plochu a úspešne prežili krízový rok 2008.

V posledných rokoch sme s úspechom otvorili online internetový obchod a otvorili prvé IGM Predajné a testovacie centrum v Tuchoměřiciach pri Prahe. V roku 2012 sme otvorili druhé IGM Predajné a testovacie centrum v Modřiciach pri Brne a výrazne rozšírili ponuku strojov, nástrojov a náradia.

Naša história

1997
→ založenie firmy IGM ako špecializovaného dodavateľa profesionálnych strojov, nástrojov a náradia pre stolárov a nábytkárske firmy.

1998
→ prvý tlačený černobiely katalóg s nástrojmi CMT Orange Tools, ktoré sú charakteristické oranžovým teflonovým povrchom a talianskou kvalitou rodinnej firmy.

2000
→ otvorenie vlastného predajného skladu v Tuchoměřiciach pri Prahe.

2001
→ vývoj a výroba vlastnej rady nástrojov a prípravkov IGM Professional Tools.

2002
→ prvý export značky IGM do Veľkej Británie a Talianska.

2005
→ už 180 predajcov po celej Českej republike a na Slovensku.

2009
→ otvorený nový online internetový obchod fachshop.cz a fachshop.sk.

2010
→ rozšírenie sortimentu o nové značky nástrojov IGM Fachmann, Industro a Colt.
Úspešná implementácia produktov značiek IGM na zahraničné trhy, konkrétne do Nemecka, na Slovensko, do Veľkej Británie a ďalších štátov.

2011
→ otvorenie zrekonštruovaného IGM Predajného a testovacieho centra v Tuchoměřiciach pri Prahe.

2012
→ otvorenie druhého IGM Predajného a testovacieho centra v Modřiciach pri Brne.

2013
→ už 18. vydanie 200-stránkového farebného IGM ročného katalógu s ponukou viac než 10 tisíc nástrojov a náradia (nielen) pre prácu s drevom.

IGM na internete

Navštívte náš web, sledujte naše videá a čo máme nové na našom facebooku...