Brúsenie dreva na brúsnom kotúči

IGM Brúsny kotúč

Sada kotúč brúsny papier

Predstavujeme vám jedinečný spôsob čelného brúsenia masívneho dreva. Nosný kotúč je dodávaný v praktickom plastovom obale a zdarma k nemu dostanete jeden samolepiaci brúsny papier. Brúsny papier ponúkame v zrnitosti 80. Veľkosť brúsnych papierov a nosných tanierov je v priemeroch 200 mm a 250 mm s upínacím otvorom 30 mm. Telo nosného taniera je vyrobené z pevnej ocele, ktorá je prispôsobená tomuto typu použitia.

 

Lepenie brúsneho papieru

Nami dodávané brúsne papiere sú samolepiace – táto vrstva je opatrená krycou fóliou. Pred ich nalepením je nutné brúsny kotúč očistiť od mastnoty a iných nečistôt. Brúsny papier je dodávaný v najpoužívanejší zrnitosti 80. Po jeho opotrebovaní ponúkame náhradné balenia brúsnych papierov, ktoré obsahuje po 5 kusov brúsnych papierov v zrnitosti 80.
Pre ľahšiu výmenu brúsnych papierov ponúkame prevedenie so suchým zipsom. Súčasťou tohto balenia je 5 kusov brúsnych papierov a jedna podložka suchého zipsu, ktorá sa lepí na nosný tanier (samolepiaca).

Digitálny uhlomer na kotúči

Po starostlivom upnutí brúsneho kotúča na hriadeľ píly je dôležité presné nastavenie kolmosti voči pracovnému stolu. Pre stopercentnú presnosť a jednoduché nastavenie ponúkame digitálne uhlové meradlo FDU-001, s ktorým je nastavenie jednoduché. V prvom kroku zvolíte nulovú pozíciu na pracovnom stole píly, potom uhlové meradlo upevníte pomocou vstavaného magnetu na brúsny kotúč. Ľahko a rýchlo nastavíte požadovaný uhol.

Brúsenie

Drevá
Späť na zoznam aktualít