Brúska, ktorá nesmie chýbať v žiadnej dielni

Kombinovaná brúska JET JSG-64M

Kombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64M je ideálny stroj do každej kutilskej dielne. Zároveň totižto ponúka výhody pásovej brúsky a čelnej tanierovej brúsky.

Môžete tak pohodlne zabrúsiť napríklad čelá líšt pre výrobu obrazových rámčekov, vybrúsiť vnútorné aj vonkajšie oblúky, začistiť plochu dreva alebo odstrániť staré nátery.

 

Ide o ideálny stroj pre modelárov, výrobu hráčiek alebo do remeselných hobby dielní a dokonale sa hodí napríklad ako doplnkový stroj k pásovej píle.Brúsny kotúč je vhodný pre brúsenie menších predmetov, v kombinácii s uhlovo nastaviteľným stolíkom však umožňuje veľkú variabilitu.

Uhlovo nastaviteľný stolík môžete pre brúsenie plôch pod uhlom alebo pre zrážanie hrán namontovať ako k brúsnemu kotúču, tak aj k brúsnemu pásu, prípadne namiesto stolíka môžete k brúsnemu pásu namontovať zarážku pre brúsenie väčších plôch.

Kombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64M

 V uhlovo nastaviteľnom stolíku je T-drážka pre vsadenie pokosového pravítka. Pokosové pravítko je nevyhnuteľný doplnok pre presné zabrúsenie čiel, napríklad pre nábytkové nohy, či dielce pre rámčeky, alebo pre presné rámové spoje pod uhlom.

Pre brúsenie vnútorných oblúkov sklopte rameno brúsneho pásu do uhlu 30–45°, oblúky brúste na napínacom valci brúsneho pásu. Pohodlne tak vybrúsite oblúky s polomerom 30 mm a väčšie.

Kombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64M

Ako vhodný doplnok odporúčame dokúpiť čistič brúsnych pásov, vďaka ktorému predĺžite životnosť brúsnych pásov aj kotúčov a ušetríte tak nemalú čiastku za brúsivo.
Čistiaci blok jednoducho obrúsite na zapnutej brúske. Špeciálny materiál čističa vytiahne prach z brúsiva a eliminujete tak jeho zanesenie a postupné napaľovanie. Čistenie brúsiva je tak veľmi jednoduché a efektívne.

Kombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64MKombinovaná brúska JET JSG-64M

Brúsivo môžete vyberať zo širokej škály hrubostí od 60G na hrubé odbrúsenie po 180G na jemné začistenie.Súvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít