Drevoobrábacie stroje JET nie sú riešením len pre malé dielne

Valce dvojvalcovej brúsky DDS-225

Drevoobrábacie stroje JET nie sú riešením len pre malé dielne, zvládnu aj profesionálne brúsenie povrchu.


Dvojvalcová brúskaJET DDS-225 dvojvalcová brúska 635 mm

  • Ideálne riešenie pre vaše profesionálne brúsenie
  • Stroj vybavený výkonným motorom s príkonom 5,5 kW a samostatným motorom pre pohon pásu posunu
  • Zapnutie a vypnutie stroja zabezpečuje plne magnetický spínač s bezpečnostným zámkom na centrálnom vypínači

JET DDS-225 dvojvalcová brúska je prispôsobená k potrebám profesionálneho použitia a je k dispozícii v dvoch šírkach, aby čo najviac vyhovovala zákazníkom. 

Veľkosť a kapacita

Detail valcovJET DDS-225 dvojvalcová brúska nie je zbytočne rozmerná, celková veľkosť je 1090 x 1120 x 1090 mm. Ale umožňuje zvládnuť brúsenie širokej škály dielcov od úzkych až po široké, s minimálnou dĺžkou dielca 230 mm, minimálnou hrúbkou 3 mm a maximálnou hrúbkou 110 mm. Vďaka tomu má táto brúska široké využitie.

V hornej časti stroja je odklopný kryt, ktorý umožňuje ľahký prístup k valcom. Špeciálny systém odsávacích vývodov pomáha odsať maximum prachu z priestoru valcov.
Brúsne oceľové valce sú potiahnuté gumovou priadzou zvyšujúcou presnosť a konzistenciu brúsenia.


Priestorná a masívna konštrukcia stroja

Otvorený krytJET DDS-225 dvojvalcová brúska má masívny oceľový rám a celooceľové uzavretý kryt. V jej spodnej časti sú otváracie dvierka umožňujúce prístup k motoru, pohonnému systému a do úložného priestoru. Súčasne poskytujú perfektný prístup pri údržbe stroja.

Hornú časť je možné ľahko odklopiť ako celok, čo uľahčuje prácu s valcami a výmenu brúsneho plátna. Do horného krytu je priskrutkovaná dvojica odsávacích prípojok s priemerom 100 mm. Tieto prípojky nadväzujú na špeciálne tvarované smerové priehradky, ktoré zvyšujú účinnosť odsávania prachu. Pre maximálnu účinnosť by mal byť použitý výkonný odsávač JET s mikrofiltračným nadstavcom.


Brúsne valce

Inštalácia brúsneho pásuJET DDS-225 dvojvalcová brúska je vybavená dvomi oceľovými valcami so stálymi otáčkami 1400 ot./min. Valce sú presne opracované a potiahnuté gumovou priadzou, čo zaisťuje rovný povrch brúsenia. Vďaka priemeru 150 mm a oceľovej konštrukcii valca nedôjde k prehnutiu ani pri maximálnom zaťažení, čím je zachovaná rovnosť, presnosť a konzistencia povrchu.

Inštalácia brúsneho pásu (vľavo) je ľahká a bezpečná vďaka klinovým zarážkam. Zadný valec je výškovo nastaviteľný (vpravo), Týmto gombíkom zrovnáte rozdiel pri používaní rôznych brúsnych hrubostí na valcoch.

Zadný valec je nezávisle nastaviteľný, čo umožňuje jemné ladenie,  hlavne pokiaľ je opatrený iným brúsnym plátnom, než je na prednom valci. Správne nastavenie výšky je jednoduché, a to aj vďaka praktickému grafu umiestenému na stroji pod aretáciou zadného valce.

Nastavenie prítlačných valcovVýmena brúsneho plátna je ľahká a rýchla. Pomocou dvoch skrutiek uvoľníte dva kliny dotiahnuté k valcu. Nové brúsne plátno vložíte pod klin a zaistite. Po namotaní na valec vložíte koniec plátna pod klin a utiahnite istiacu skrutku.

Prítlačné valce môžete ľahko nastaviť pomocou masívnych, ale jednoduchých mechanizmov, ktoré sú umiestnené v hornej časti pre ľahký prístup.

Tri prítlačné valce sú plne nastaviteľné. Ľahko použiteľné nastavovacie prvky sú umiestnené v hornej časti na oboch koncoch prítlaku. Tieto nastaviteľné systémy sú navrhnuté tak, aby dostatočne zaistili materiál pri dlhodobom používaní.


Stôl a pás posuvu

Pás posuvuMasívny liatinový stôl je presne opracovaný pre zaistenie rovnosti. Zmenu výšky zaisťujú štyri závitové stĺpiky ovládané pomocou reťazového pohonu, ktorý udržuje pozíciu stola v zvolenej výške. Reťazový pohon má automatický napínací systém. Zdvih stola je ovládaný veľkým liatinovým ručným kolieskom v hornej časti brúsky. Ľahko čitateľný výškomer vedľa stolu umožňuje ľahké nastavenie stola do požadovanej výšky.

Pás posunu beží na presnom liatinovom stole. Je poháňaný dvojrýchlostnou prevodovkou (vľavo), ktorou je ho možné ovládať, pokiaľ je stroj v chode. Nastavovacie prvky na každom konci stola (vpravo), zaisťujú rovný chod a napnutie pásu.

Dvojrýchlostná prevodovkaVeľmi kvalitný pogumovaný pás posunu poskytuje výborné uchytenie materiálu.

Samostatný motor poháňa pás posunu a je riadený dvojrýchlostnou prevodovkou s rýchlosťami posunu 2 a 3 m/min. Prevodovka umožňuje zmenu medzi nízkou a vysokou rýchlosťou posunu alebo do vypnutej polohy.

JET DDS-225 dvojvalcová brúska je navrhnutá a konštruovaná tak, aby obstála v profesionálnej a priemyslovej výrobe. Stroj je masívny, jednoducho ovládateľný a ľahko sa udržuje. Širokou možnosťou využitia sa JET DDS-225 dvojvalcová brúska stáva veľmi efektívnou investíciou.

 

Ukážka práce na dvojvalcovej brúske DDS-225...Súvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít