Konštrukcia a vývojové oddelenie v Tuchoměřiciach

Konštrukčné a vývojové oddelenie v Tuchoměřiciach

Mnohokrát sa zdá, že jednoduché výrobky, ako napríklad stopková fréza alebo cinkovací prípravok, sa dajú ľahko navrhnúť a vyrobiť. Opak je však pravdou. Aby sme vyrobili kvalitný a inovatívny nástroj, strávime veľa hodín jeho návrhom a konštrukciou.

Konštrukčné a vývojové oddelenie v Tuchoměřiciach - žiletkové stopkové frézy

Napríklad žiletkové stopkové frézy sú prvé nástroje, ktoré sme začali vyvíjať a vyrábať pred viac ako desiatimi rokmi.

Všetko začalo jasnou predstavou a potenciálom ju realizovať. A my máme oboje! Naše technické oddelenie využíva to najlepšie z oboch svetov – výpočtovú techniku a mnohoročné praktické skúsenosti. Vďaka tomu môžeme navrhovať každý nástroj tak, že plní bezchybne svoju funkciu. Ručíme tiež za jeho dlhú životnosť. Pri konštrukcii používame najmodernejšie programy pre 3D konštruovanie, vďaka ktorým môžeme napríklad simulovať zaťaženie nástroja pri reze a zistiť tak jeho slabé miesta.

Dôraz je vždy kladený na kvalitu a dlhú životnosť týchto nástrojov.

Konštrukčné a vývojové oddelenie v Tuchoměřiciach - meracie centrum

Výkon finálneho nástroja závisí v prvom rade na voľbe správneho materiálu, ktorý bude dostatočne odolný a zároveň dobre obrobiteľný. Preto používame na výrobu tiel žiletkových fréz výhradne ušľachtilú oceľ, ktorá zaručuje ich veľkú pevnosť a húževnatosť.

Konštrukčné a vývojové oddelenie v Tuchoměřiciach - kompletne automatická výroba

HM žiletky (tzv. tvrdokovové žiletky), ktorými osadzujeme žiletkové frézy, nakupujeme výhradne u európskych renomovaných výrobcov (napríklad nemecká Tigra alebo luxemburský Ceratizit). Presné rezy, minimum vibrácií a dlhá životnosť, to sú vlastnosti, ktorými sa naše výrobky odlišujú od konkurencie.

Vlastný vývoj, design a konštrukcia žiletkových fréz, prípravkov a ďalších produktov pod značkou IGM, ktoré zaišťuje technické oddelenie spoločnosti IGM v Tuchoměřicích, sú tak zárukou tradície, kvality a inovácií.
Späť na zoznam aktualít