Kvalitne a precízne nabrúsené

JET JSSG-10 Brúska na nástroje

Jedným z najdôležitejších predpokladov pre kvalitný a precízny výrobok z dreva je bezpochyby dobre naostrený nástroj. Kvalitne naostrený nástroj je svojou ostrosťou takmer zhodný s britvou na holenie. Starí majstri stolári ostrie skúšali tak, že naostrený nástroj musí byť schopný oholiť chlpy na ruke. Brúska na nástroje JET JSSG-10 je ideálne zariadenie na takéto brúsenie. Vďaka vodnému kúpeľu je brúsny kameň ponorený do vody, ktorá je pri otáčaní nanášaná na brúsny kameň, a tak dochádza k efektívnemu brúseniu bez rizika prehriatia brúseného nástroja.


Brúska na nástroje

Pýtate sa, ktoré nástroje a náradie sa dá na tejto brúske ostriť? Prípravky a príslušenstvo k brúske umožňujú brúsenie všetkých typov rezbárskych, sústružníckych a stolárskych dlát, nožov, želiezok a cidlin do hoblíkov. Brúsku využijete aj na nástroje používané v domácnosti, dielni alebo pri kempovaní, akými sú nože, nožnice, sekerky a iné.
 Prípravky pre nože, nožnice, sekerky

Brúska je vybavená reguláciou otáčok, ktoré využijete pri zmene priemeru kotúča k zachovaniu obvodovej a teda brúsnej rýchlosti. Ďalším vybavením je prítlak pre prenos točivého momentu. Dôležitá pomôcka pri zmene štruktúry povrchu brúsneho kameňa. Na druhú stranu nie je dobre mať neustále nastavenú maximálnu silu prenosu, pretože si skracujete životnosť gumových častí.

JET JSSG-10 Brúska na nástroje - Stupnica

Neoddeliteľnou súčasťou brúsky je honovací leštiaci kotúč, ktorý využijete pre finálne dokončenie a doleštenie brúseného nástroja. Povrch honovacieho kotúča je potiahnutý pevnou kožou. V základnej výbave brúsky je dodaná leštiaca pasta, ktorá spoločne s kožou na honovacom kotúči nástroj dokonale doostrí.

Honovací leštiaci kotúč

Práca s brúskou nie je nič zložité. Zvládne ju každý so základnou znalosťou nástrojov. Pred používaním brúsky JSSG-10 nemusíte absolvovať žiadny náročný kurz pre brúsičov. Ak sa chcete s brúskou pred zakúpením zoznámiť, navštívte naše predajné centrá, kde máme brúsku pripravenú pre praktické odskúšanie a predvedenie. Ak túto možnosť nemáte, pozrite sa na inštruktážne video výrobcu JET, ktorý brúsku dlhodobo vyrába.

Podľa skúseností a recenzií zákazníkov sme si istí, že brúska JET JSSG-10 uspokojí vaše potreby a požiadavky na ostrenie a brúsenie ručných nástrojov, domáceho, tesárskeho a kempovacieho vybavenia. Ostrie nabrúsené brúskou JET JSSG-10 kompletne zmení váš pohľad na to, čo budete považovať za finálne naostrené.

K brúske JET JSSG-10 dodávame širokú ponuku príslušenstva:

Nástrojový sklopný
stôl s fixáciou

Prípravok
na rezbárske dláta

Profilový leštiaci
kožený kotúč

Zarovnávací diamant
brusného kotúča

 Nástrojový sklopný stôl s fixáciou

 Prípravok na rezbárske dláta

 Profilový leštiaci kožený kotúč

 Zarovnávací diamant brusného kotúčaSúvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít