Podávače materiálu zefektívnia vašu prácu a zvýšia produktivitu a bezpečnosť

podávače materiálu IGM

To, že podávače materiálu pomáhajú a uľahčujú prácu vie asi každý, ale keď sa rozhodnete, že si podávač zaobstaráte, nie vždy je ľahké si z ponuky správne vybrať. V tomto článku sa Vám budeme snažiť pomôcť pri voľbe a výbere ideálneho podávača. Či už prevádzkujete veľkú stolársku dielňu alebo ste majiteľom kutilskej dielne.

 

Podávač materiálu je v podstate samostatný stroj, ktorý posúva materiál po pracovnom stole iného drevoobrábacieho stroja konštantnou rýchlosťou a tlakom, aby bol dosiahnutý optimálne obrobenie a nedochádzalo k preťažovaniu nástroja zmenou rýchlosti posuvu, ako to býva pri manuálnom posúvaní.

podávače IGM detail

Podávače materiálu sa ponúkajú v rôznych veľkostiach a konfiguráciách, s 3 alebo 4 kolesami. Podávač materiálu možno upevniť k najrôznejším drevoobrábacími strojom, ako sú spodné frézky, zrovnávačky alebo kotúčové píly. Podávač pomáha vytvoriť jednotné opracovanie bez chyby, ktoré sa niekedy vyskytne pri ručnom podávaní.

Podávače sa tiež používajú k tomu, aby sa drevoobrábacie stroje Podávač IGMstali bezpečnejšími. Túto vlastnosť radi využijú začiatočníci, ktorí sa s obrábaním ešte len zoznamujú. Vďaka podávaču majú zaručené, že nenechajú prsty v blízkosti obrábacieho nástroja. Drevoobrábacie stroje sú obzvlášť nebezpečné a pri neopatrnosti môže dôjsť k úrazu. Podávací agregát je v tesnej blízkosti obrábacieho nástroja a tým slúži ako ochranný prvok pre obsluhu stroja.

Podávač je vždy tvorený podporným systémom, ktorý drží agregát posuvu. Celý podperný systém je dôležitý pre správnu funkčnosť a možnosť umiestnenia podávacieho agregátu do správneho miesta. Najdôležitejšou časťou podávača je vlastný podávací agregát, ten je vždy opatrený motorom s možnosťou voľby rýchlosti posuvu alebo zmeny prevodu, ktorý prenáša rotačný výkon z hnacieho motora na podávacie kolesá. Tým je zabezpečený plynulý posun materiálu k obrábaciemu nástroju.

V našej ponuke nájdete päť variantov podávačov, od podávača pre kutilskú dielňu až po plne profesionálne podávače so štyrmi kolesami a DC Servo motorom.

Kompletná ponuka podávačov IGM


Základný a zároveň najmenší podávač ponúkame pod označením M3M.IGM Podávač M3

Ide o malý šikovný podávač s tromi 76mm kolesami, ktoré poháňa plynule regulovateľný motor v rozmedzí 2 - 12m / minútu. Rozstup kolies je 90 mm a 113 mm. Nosný stojan je tvorený liatinovým podstavcom s náklonným liatinovým držiakom ramena. V náklonnom držiaku je vsadené rameno s ozubením. Koniec ramena je zakončený guľatou koncovkou, ktorá umožňuje nastavenie na 360°.

Tento podávač si obľúbili kutilovia a dielne, ktoré obrábajú menšie dielce, ako sú napríklad ozdobné profilové lišty, ozdobné lišty, zasklievacie lišty alebo menšie dielce z lamina. Vďaka svojej hmotnosti je ideálna pre použitie na frézovacích stolíkoch, menších spodných frézkach alebo na špeciálnom prípravku pre špecifické obrábanie.
 


Ďalšie dva podávače, ktoré u nás nájdete, sú rozdielne iba v type motora.

Jeden je osadený motorom na 230V a druhý je osadený motorom na 400V. Tieto modely AF32 majú už klasickú konštrukciu stojana z liatinových častí, hrubostenných oceľových ramien a ovládacích závitových tyčí. Táto konštrukcia zabezpečuje plnú stabilitu. Na konci vodorovného ramena je na otočnom liatinovom kĺbe umiestnený podávací agregát. Posun materiálu zabezpečujú 80mm pogumované kolieska poháňané bez uhlíkovým motorom s možnosťou opačného chodu. Rozstup kolies je 85 mm a 109 mm. Voľbu rýchlosti posuvu zabezpečujú ozubené kovové kolesá, ktoré sa dajú nastaviť na štyri rýchlostné stupne. Vďaka možnosti voľby 400V motora a ideálnej mäkkosti kolies je podávač vyhľadávaný menšími výrobami a ako doplnkový podávač väčšími firmami. Podávač je ideálny ako na drobnejšie dielce, tak na okenné vlysy alebo na výrobu kuchynských dvierok.

 


Ako najvýkonnejšie podávače v našej ponuke nájdete stroje s označením DC 30/40, ktoré sa radia do profesionálnej kategórie.

Tieto verzie podávačov využívajú firmy aj na sériovú a polo sériovú výrobu. Podávače ponúkajú elektronickú reguláciu otáčok, možnosť zmeny smeru otáčania a sú vybavené chytrým DC Servo motorom. Profesionálna trojkolesová verzia je osadená 120mm pogumovanými podávacími kolesami v rozstupoch 132 mm a 146 mm. DC Servo motor sa ponúka len v 400V variante s digitálnym zobrazením a jednoduchým ovládaním rýchlosti podávania. Celková robustnosť a hmotnosť podávača je ideálna pre použitie na veľkých drevoobrábacích strojoch určených pre sériovú výrobu. Podávače sú ideálne pre podávanie okenných vlysov, dverových vlysov, paluboviek, výplní a ďalšie podobné výrobné operácie.

Detail, podávač DC40

 


Zákazníci, ktorí si už nami ponúkané podávače zaobstarali môžu potvrdiť, že im pomáhajú udržiavať dokonalý rez a tiež zvyšujú bezpečnosť pri práci s drevoobrábacími strojmi.

Našou snahou je ponúkať stabilnú kvalitu za rozumnú cenu a týmto heslom sa držíme aj v ponuke podávačov. Staňte si aj vy spokojným zákazníkom a kúpte si podávač z našej ponuky.

Ak máte ďalšie otázky a potrebujete vytipovať ideálny podávač práve pre Vás, kontaktujte naše zákaznícke centrum.

detail podávačaSúvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít