S brúskou JET 22-44 OSC brúsime celé kamióny preglejky!

JET 22-44 OSC

Firma LASER DEKOR vznikla už pred siedmimi rokmi a za tú dobu sa veľmi rozrástla a rozšírila svoju ponuku laserového rezania. Pred štyrmi rokmi riešila firma možnosti brúsenia laserovanej preglejky. Z dôvodu veľkosti materiálu nebolo možné použiť pásové brúsky na prebrúsenie. Preto sa pri výbere vhodného stroja dostali až k oscilačnej valcovej brúske JET 2244OSC.

Firmou nás sprevádzala majiteľka pani Turková, ktorá je aktívne zapojená do technológie výroby, a o každom stroji vie, ako funguje a sama ho vyberala. Pani Turková požadovala od stroja JET prebrúsenie opálenej preglejky po laseri. Hlavným problémom bola veľkosť dielcov, ktoré bolo treba brúsiť. Hľadala stroj na brúsenie dielcov s veľkosťou 5-6 cm z trojmilimetrovej preglejky. Túto požiadavku zvládla brúska JET na jednotku.

JET 22-44 OSC

V čase, keď firma stroj kupovala, mal slúžiť hlavne na brúsenie určitých zákaziek a neočakávalo sa, že by sa táto požiadavka na brúsenie viac rozširovala. Avšak už po roku prevádzky brúsky JET firma dostala prvú zákazku, kedy bolo treba obrúsiť doslova kamión preglejky!

JET 22-44 OSC

V dnešnej dobe vypaľujú na piatich laserových strojoch súčasne, aby stíhali plniť termíny svojich odberateľov, a pre brúsenie preglejky stále používajú jedinú brúsku JET 22-44 OSC, ktorá dokáže prebrúsiť všetko. Takmer po štyroch rokoch prevádzky premýšľajú o zakúpení druhej brúsky. Stroj dávajú pravideľne do servisu a vďaka tomu ho udržujú v dobrej kondícii. Najzávažnejšou opravou bola výmena motora pásu posuvu a prepuzdrenie rolien pásu posuvu. Všetky ostatné časti sú pôvodné a plne funkčné

 

JET 22-44 OSC

 

Odporúčanie pani Turkovej:

Oscilačnú valcovú brúsku JET môžem skutočne odporučiť. Je neuveriteľné, koľko práce urobila a to s minimálnou údržbou. Nikdy by mi nenapadlo, že stroj od firmy JET bude tak spoľahlivý. V našej dielni nebrúsime veľké veci, preto by sa mohlo zdať, že brúsku veľmi nezaťažujeme, ale opak je pravdou. Pretože sme chránená dielňa, je u nás veľa brigádnikov a dochádza k veľkej obmene pracovníkov. Stroj pracuje denne a každú chvíľu ho obsluhuje niekto iný. Dá sa povedať, že je stroj zaťažovaný rovnako ako v permanentnej požičovni, a aj napriek tomu stále funguje ako profesionálny stroj.“

 
 

 

 


Laserdekor@seznam.cz
www.laserdekor.cz
Späť na zoznam aktualít