TON používa kvalitné vybavenie vo výrobe

Ton olepovanie dreva s IGM

Firma TON, najstarší výrobca ohýbaných stoličiek, používa vo výrobe kvalitné a profesionálne vybavenie.
 

Som rád, že som mal možnosť nahliadnuť, takzvane pod pokrievku výroby slávnych ohýbaných stoličiek vo firme TON v Bystřici pod Hostýnem. Výrobou ma previedol pán Alois Bařinka, ktorý má vo firme na starosti technológiu výrobných postupov.

Celý závod má niekoľko výrobných dielní, v ktorých je plno technologických zaujímavostí a prípravkov, ktoré slúžia už od založenia firmy. Pri návšteve som sa zameral na dielňu, v ktorej dochádza k lepeniu jednotlivých dielov a k ručnej montáži stoličiek. Každý deň sa tu lepia časti stoličiek disperzným lepidlom, a preto pre zjednodušenie a zrýchlenie zakúpili niekoľko tlakových dávkovačov lepidiel od českého dodávateľa IGM nástroje a stroje.

Dávkovač lepidla je v podstate tlaková nádoba s prípojkou na kompresor, tlakomerom, bezpečnostným ventilom, plastovou nádobou, v ktorej je umiestnené disperzné lepidlo, ústím pre vypustenie, ku ktorému sa dajú pripojiť až štyri dávkovacie pištole s požadovanou tryskou. Pri montáži vo firme TON majú pripojené dve až tri dávkovacie pištole a to vždy podľa pracovných miest na montáži alebo lepiacom mieste.

 

V čom sú tlakové dávkovače pre firmu TON prínosom?


Bolo obohacujúce vidieť montáž stoličiek vo firme TON na vlastné oči. Zároveň som rád, že si tlakové dávkovače obľúbili a pomáhajú im každý deň.

Tlakové dávkovače sú vhodné aj pre malé zákazkové dielne. Ich používanie nie je len výsadou výrobných fabrík, len je treba objaviť ich výhody ako vo firme TON.

 Súvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít