Stopkové frézy CMT

Frézy CMT

Svetoznáma značka najkvalitnejších nástrojov pre drevoobrábanie, založená v roku 1962 v Taliansku. Stopkové frézy charakteristické perfektne naostrenými tvrdokovovými britmi, širokou ponukou a oranžovým teflónovým povrchom, ktorý je chránený ako ochranný vzor.

Frézy sú balené v priehľadných plastových škatuľkách pre bezpečné a prehľadné skladovanie.

Ideálny nástroje pre profesionálne použitie v stolárskych dielňach i priemyselných prevádzkach.

Balení fréz CMT

Aké je tajomstvo perfektne ofrézované hrany?

• Telo nástroja z výberovej prvotriednej ocele
• Unikátne pevné pripájanie plátku striebrom a meďou
• Brity z extra jemného tvrdokovu pre tvrdé a mäkké drevo
• Precízne vybrúsenie a naostreniu britov
• Presne vybrúsená upínacia stopka
• Oranžový teflónový povlak

To sú jedinečné CMT stopkové frézy obľúbené stolármi na celom svete.

HQ Steel Logo Vynikajúca pevnosť ocele
Používame vysoko kvalitnú, pevnú tyčovú oceľ zo Švajčiarska, ktorá poskytuje výnimočnú odolnosť proti únave a oderu
Víceosé broušení Viacosové brúsenie zaručuje 3 × dlhšiu životnosť britu
Každé ostrie je precízne vybrúsené s maximálnou presnosťou. Pre extrémnu odolnosť.
Třívrstvé pájení fréz CMT Trojvrstvové spájkovanie
Striebro-meď-striebro, trojvrstvové spájkovanie chráni brit pri frézovaní tvrdého dreva alebo kompozitných materiálov a redukuje možnosť nekvalitných zvarov.
Oranžový povlak fréz CMT Non-Stick Orange Shield CoatingTM
oranžový povlak zabraňuje zachytávaniu pilín, znižuje tak zahrievanie, chráni proti korózii a zaisťuje dlhšiu životnosť.
Design proti zpětnému rázu CMT Dizajn proti spätnému rázu
Obmedzenie hĺbky rezu minimalizuje možnosť spätného rázu a znižuje riziko zranenia.
SinterHip proces CMT Technologie SinterHip Hi-Density Industrial Chrome CarbideTM
Nový výrobný proces nazývaný SinterHip (izostatické lisovanie) znižuje možnosť odlomenia britu a zvyšuje životnosť.

Jednotlivé frézy CMT nájdete v našom e-shope rozdelené do prehľadných kategórií.

Nájdete tu všetky možné profily pre najrôznejšie práce. V našej ponuke nájdete drážkovacie, orezávacie, uhlové, rádiusové, profilové, čelné, rybinové a falcovacie frézy...

Různé druhy fréz CMT

Vedľa jednotlivých fréz u nás tiež nájdete praktické sety pre rôzne druhy práce. Napríklad sady pre rámy a výplne alebo supersady, či už obyčajných, alebo dvierkových fréz.

Sady CMT fréz

V kategórii príslušenstvá navyše nájdete bohaté príslušenstvo, vďaka ktorému môžete zefektívniť svoju prácu. Popri rôznych skľučovadlách, klieštinách a stopiek ponúkame tiež čistiacu emulziu pre nástroje alebo stojan na stopkové nástroje.

Příslušenství k frézám CMT


Ako sa teda vyrába fréza s tými najlepšími rezacími vlastnosťami?

Základy kvalitných nástrojov CMT - a výborná reputácia - spočívajú v profesionálnej výrobe vŕtacích a frézovacích nástrojov. Časy sa menia a s nimi aj rôzne výrobné technológie, ktoré deň odo dňa posúvajú možnosti výroby, CMT v tomto ohľade nie je výnimkou. Výrobné priestory spoločnosti prešli pred nedávnom rozsiahlou renováciou a jej vybavenie je tak zložené z najmodernejších technológií dostupných na súčasnom trhu. A tak naďalej vytvára stopkové frézy a vrtáky s rovnakou starostlivosťou a zručností ako doteraz.

Ilustrace výrobního procesu fréz CMT

DESIGN

Výroba fréz CMT

Každý nástroj CMT je navrhnutý s ohľadom na svoj účel a výkon. Kvalita týchto nástrojov je založená na dlhoročných skúsenostiach a neustálom zdokonaľovaní každého modelu.

Tu práca však nekončí. Na trhu sa objavujú stále nové materiály, nové profily a nové pracovné metódy. V CMT sa tak drží na špičke inovatívnosti. Jej technické oddelenie totiž využívajú svoje dlhoročné vedomosti v odbore a najmodernejší softvér na sledovanie súčasného vývoja na trhu technológií, ktorému spoločnosť prispôsobuje svoje výrobné procesy.

MATERIÁLY

Ocel u CMT

Hlavné komponenty stopkových fréz sú v podstate dva: oceľ a karbid. Ich kvalita sa odráža vo finálnej podobe každého frézovacieho nástroja. Už od vzniku spoločnosti CMT skúmali jej technici oceľ a karbid a našli presne to, čo hľadali.

Dokonalá oceľ
Všetka oceľ použitá pri výrobe pochádza z Európy, konkrétne zo Švajčiarska. Tamojší výrobcovia ocele používajú procesy horúceho ťaženia na výrobu pevných kusov, ktoré následne CMT používa na výrobu stopiek a tela fréz. Výsledkom je oceľ najvyššej pevnosti s vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu alebo oderu.

Spekaný karbid vyššej triedy
Ak dáva oceľ nástrojom pevnosť, karbid im dáva výkonnosť. Schopnosť karbidového plátku presne rezať a dlho si udržať presný profil je kritickým faktorom pre akýkoľvek nástroj. Preto CMT u svojich nástrojov používa len špeciálny mikrokarbid z Luxemburska.

VÝROBA

Pájení fréz CMT

Sústruženie, frézovanie a rezanie
Spoločnosť CMT najviac za posledné roky investovala do inovácie výroby. Dnes sú všetky jej stroje plne automatizované. S CNC strojmi manipulujú vyškolení technici, ktorí kontrolujú dokonalú vyváženosť a presné spracovanie stopiek aj tiel fréz.

Tepelne tvarovaná oceľové tela pre nástroje s veľkým priemerom. Nie všetky frézy sú úplne rovnaké, niekedy sa líšia práve v procese výroby. Niektoré nástroje vyžadujú pár krokov navyše, napríklad tepelnú úpravu ocele u fréz väčších priemerov a jej následné tvarovanie. Tento krok navyše vytvára rovnobežnú štruktúru ocele, ktorá dodáva frézam väčšieho priemeru pevnosť a trvanlivosť.

Spájkovanie
CMT si prispôsobila aj spôsob spájkovania. Unikátne, počítačom riadené spájkovanie vytvorené spoločnosťou CMT pomáha eliminovať nezrovnalosti typické pre staromódne ručné spájkovanie. "Sendvičová" metóda striebro-meď-striebro poskytuje pevné puto medzi oceľou a karbidom a ponúka tiež funkciu tlmenia otrasov pre frézovanie tvrdších materiálov.

Špeciálne upravený karbid pre špecifické použitie. CMT počíta s tým, že budete frézovať rôzne materiály, karbidové plátky sú preto navrhnuté tak, aby zvládli najrôznejšie aplikácie. Každý nástroj má špeciálne tvarovaný karbid. Zloženie sa líši od nástroja k nástroju, od tých najtvrdších (pre náročné frézovanie laminátov) po menej tvrdé (ktoré sú schopné absorbovať nárazy pri veľkoprofilových prácach) a všetko medzi tým.


Brúsenie a ostrenie
Posledný krok procesu výroby sa nijako nelíši od ostatných: presné brúsenie a ostrenie sa vykonáva na viacosových CNC strojoch. Každý úkos a uhol sa brúsi a ostrí na presnosť jedného mikrónu. Takto je docielené ostrého a hlavne mimoriadne odolného ostria.

KONTROLA KVALITY

Kontrola jakosti u fréz CMT

Aj pri tej obozretnejšej práci sa môže stať chyba. CMT však podniká opatrenia aj proti týmto drobnostiam. V každom výrobnom kroku je každý nástroj ručne kontrolovaný, napríklad u kontra fréz je testované správne spojenie rezov. Avšak teraz CMT používa plne automatizovaný merací systém, ktorý zmeria každý rozmer nástroja, bez toho aby sa ho dotkol. Každý detail a profil je tak prekontrolovaný. Tento systém sa tiež používa na meranie opotrebenia na CNC strojoch.

Výsledkom sú profesionálne nástroje, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť.