Silky znamená „hodvábna“ a Vy vždy rozoznáte ten rozdiel…

Maximalizujte silu rezu!

Ručné japonské píly Silky patria medzi špičkové nástroje pre rezanie suchého aj mokrého dreva. Majú veľmi rovný rez a stačí im len minimum sily vďaka unikátnemu ostriu. Chromovaný povrch veľmi uhlíkovej ocele pílového listu je mimoriadne tvrdý, odolný voči korózii a účinkom živice, je jemne leštený a ľahko sa čistí. Pílový list môžeme ohnúť ľahko do oblúku a ten po uvolnení prejde bez deformácie do pôvodneho tvaru a to všetko pri životnosti listu až trikrát dlhšej, než má bežná píla.

Silky majú pogumované polstrované rukoväte perfektne spojené s oceľovým jadrom, čo umožňuje pevné a pohodlné úchopenie. Znižujú vibrácie a ponúkajú vynikajúcu priľnavosť, aj keď máte mokré ruky, či keď pracujete v rukaviciach pri nízkych teplotách.
Sú preto vhodné pre profesionálnych aj amatérskych zahradníkov, stolárov, či tesárov. Vynikajú výnimočným designom, rýchlosťou rezu, rovnováhou a vynikajúcou kvalitou. Silky sú vyrobené výhradne v Japonsku.

Pre stolárov, tesárov, záhradu, les, arboristiku aj outdoorové aktivity.

 

Využitie podľa hrubosti zubov. Počet zubov je uvádzaný na 30 mm.

Extra jemný zub
(21 zubov a viac)
Jemný zub
(20–13 zubov)
Stredný zub
(12–9 zubov)
Hrubý zub
(8,5–7 zubov)
Extra hrubý zub
(6,5 zubov a menej)
Stolári Tesári Stavba Záhrada Les
Tesári   Záhrada Stavba Arboristi
      Korene  

 

Symboly:

  Kónické zbrúsenie listu

List pily je vyrobený z najkvalitnejšej veľmi uhlíkovej ocele a je kónicky zbrúsený smerom k chrbtu. Tým je zmenšený odpor a rez je ľahší, rýchlejší a hladší. Zuby nie sú rozvedené, ale brúsené. Reže sa ťahom, čo je prirodzenejšie a ľahšie.
Bežne majú zuby na ručných pílach len jednu rezaciu hranu, ale na všetkých pílach Silky sa nachádzajú zuby so štyrmi reznými hranami.
 

Mirai-Me

V preklade „Hladké rezanie“ je patentovaná technológia výroby zubov. Zuby sú presne brúsené na 4 stranách a ako britva ostré. Kvôli ešte lepšiemu prerezu vlákien a odvodu pilín je každý piaty zub brúsený zrkadlovo. Vďaka tomu je povrch po rezaní hladký. To tiež výrazne znižuje riziko zanesenia infekcie do rezu pri prerezávaní stromov.
 

  Impulzne kalené zuby

Zuby Silky píl sú impulzne kalené len v mieste zubov na rozdiel od bežných píl, zvyšok listu nie je kalený a vďaka tomu si uchováva svoju pružnosť. Zuby získajú impulzným kalením extrémnu tvrdosť.
 

4-radový profil zubu

Zuby týchto píl sú na konkávnom liste mierne rozvedené a brúsené na 4 stranách. Každý šiesty zub je na píle nerozvedený pre lepšiu čistotu rezu a efektívnosť.
 

 Ostrenie

Vybrané modely nemajú zakalené zeby a je možné ich preostriť. Aj tak majú až trikrát dlhšiu životnosť než bežné píly.