IGM Pravítko s rýchloupínaním pre jednoduché rezanie, frézovanie alebo rysovanie

• Vyrobené z extrudovaného hliníka s vysokou pevnosťou a odolnosťou.
• Ľahšie a tuhšie než akékoľvek iné svorky na trhu.
• Stupnica v mm pre presné rezy.
• Spojovacie T-konektory rozširujú možnosť využitia.
• Jednoduché používanie, jednoduchá manipulácia, rýchla zmena na svorky.
• Veľké množstvo doplnkov a príslušenstva pre rozšírenie možnosti využitia.

 

Pravítko má rôzne využitie. Môže byť použité ako opora pre presné rezanie okružnou pílou, frézovanie hornou frézkou alebo k rysovaniu. Dá sa výborne použiť ako pomocný doraz na vŕtačke alebo frézovacom stole. Môžete ho tiež použiť ako klasickú svorku pre stiahnutie materiálu pri lepení.

 

Čeľuste dokážu pevne držať obrobok po celej dĺžke svorky, avšak menšou silou, než klasické stolárske svorky. 

Pravítko je vyrobené z nízkeho duralového profilu, ktorý je pevný, odolný a drží presnosť.

Dodávané v troch dĺžkach:
• IGM Pravítko s rýchloupínaním - 610 x 50 mm
• IGM Pravítko s rýchloupínaním - 915 x 50 mm
• IGM Pravítko s rýchloupínaním - 1270 x 50 mm

Jednoduchý ale rýchly a účinný spôsob upnutia.


Možnosť dokúpiť príslušenstvo, ktoré využitie týchto pravítok ešte rozširuje.

Zefektívnite svoju prácu bohatou ponukou príslušenstva.

Pravítko možné jednoducho dovybaviť širokou škálou doplnkov, na našom e-shope nájdete nasledujúce...

IGM Súprava spojovacích konektorov

Táto sada je určená pre rozšírenie využitie pravítok s rýchloupínaním. Dve pravítka položte na seba hornou plochou a zaistite ich pomocou štyroch spojovacích T-konektorov. Spojené pravítka pripevnite spodnými čeľusťami k doske stola. Pomocou upínacieho systému horného pravítka upnete materiál. Vďaka nízkemu profilu čeľustí je pracovný povrch dobre dostupný pre opracovanie dreva napríklad horná frézkou, brúskou pod. Dve spojené pravítka možno kedykoľvek znovu rozobrať a používať je opäť samostatne. Sadou 8 konektorov spojíte dve dvojice pravítok.

Sada spojovacích konektorů

IGM Predĺžená rukoväť pre pravítko s rýchloupínaním

Predĺženú rukoväť je možné použiť na všetky dĺžky pravítok s rýchloupínaním. Vylepšuje a uľahčuje prácu. Upínanie a odopínanie svorky je ľahšie a jednoduchšie vďaka dlhšej rukoväti.

Prodloužená rukojeť

IGM Pravouhlá upínacia čeľusť pre pravítko s rýchloupínaním

Pravouhlú 90 ° stupňovú upínaciu čeľusť je možné použiť na všetky dĺžky pravítok s rýchloupínaním. Vylepšuje upnutie a lepšie vymedzuje pravítko do pozície 90 stupňov k upínacím plochám. Vhodné pre použitie pri rezaní alebo frézovaní podľa pravítka. Vyrobené z plastu.

Pravoúhlá upínací čelist

IGM Oporné Pravítko pre pravítko s rýchloupínaním

Vodiace oporné pravítko je určené pre upevnenie do vodiacich drážok pravítka s rýchloupínaním. Inovujte si svoju pásovú pílu alebo frézovací stolík a jednoducho upnite k stolu nové vodiace pravítko z extrudovaného hliníka. Pravítko má T - drážku 11,8 x 4,8 mm pre upevnenie prítlačných hrebeňov a zarážok. Dĺžka vodiaceho pravítka je 458 mm, výška 90 mm. Obsahuje oporné pravítko a sadu upínacích skrutiek. (Pravítko s rýchloupínacím systémom nie je súčasťou balenia)

opěrné pravítko

IGM Široká upínacia čeľusť pre pravítko s rýchloupínaním

Širokú upínaciu čeľusť je možné použiť na všetky dĺžky pravítok s rýchloupínaním. Vhodné pri použití pravítka ako svorky materiálu. Zväčšuje upínaciu plochu čeľustí, zlepšuje upnutie materiálu. Vyrobené z plastu. Balenie obsahuje 2 ks.

IGM Univerzálna vodiaca základňa pre pravítko s rýchloupínaním

Pre frézovanie alebo rezanie podľa pravítka s rýchloupínaním. Univerzálna základňa má presné vedenie, ktoré pasuje do drážky v pravítku a Vaše rezy budú teraz vždy presné. Hornú frézku alebo okružnú ručnú pílu jednoducho upnete k univerzálnej základni pomocou skrutiek alebo vrutov (nie sú súčasťou dodávky).

univerzální vodící základna

IGM Prítlačný hrebeň pre pravítko s rýchloupínaním

Prítlačný hrebeň je určený pre použitie s pravítkom s rýchloupínaním. Vylepšite si svoju kotúčovú pílu, frézku alebo pásovú pílu a jednoducho upnite pravítko s prítlačným hrebeňom k stolu a veďte bezpečne materiál do rezu. Určené pre pritlačenie dielca k frézovaciemu pravítku alebo stola počas frézovania na frézovacom stolíku alebo rezania na píle. Zabraňuje spätnému rázu.

přítlačný hřeben

IGM Prítlačné svorky 2ks pre pravítko s rýchloupínaním

Sada 2 ks prítlačných svoriek je určená pre pripevnenie na pravítko s rýchloupínaním. Vylepšite si svoju vŕtačku a jednoducho upnite pravítko s dvojicou horných prítlakov na stôl vŕtačky a ľahko a pevne upnite materiál. Maximálna hrúbka upnutia 36 mm. Vyrobené z extrudovaného hliníka. Prítlaky majú plastové dosadacie plochy proti poškriabaniu materiálu.

přítlačné svěrky

Ponuka pravítok s rýchloupínaním a príslušenstvo