Neviete si rady s výberom kotúčovej píly?

JET JTS-315SP Kotúčová píla

Váhate, ktorú kotúčovú pílu si kúpiť? Na trhu ich je nepreberné množstvo a niekedy je dosť zložité vybrať tú správnu práve do vašej dielne. Nie je nič jednoduchšie ako si prečítať tento článok, v ktorom vám s výberom pomôžeme.


Aké sú výhody stavebnej kotúčovej píly JET - JTS-315SP?
Začneme tým, aké sú jej prednosti. Nebudeme vás lákať na nejaký najlacnejší "oholený" model, ale naopak na precíznu pílu s plnou výbavou.

JET JTS-315SP Kotúčová píla - práca JET JTS-315SP Kotúčová píla - pílenie

JET JTS-315 má silný indukčný motor s vynikajúcou funkciou brzdenia, v cene prídavný zadný stôl, podperný vozík a tvrdokovový pílový kotúč. Na tejto píle môžete použiť CMT Pílové kotúče alebo aj iné až do priemeru 315 mm. Teda dosiahnete prerezu až 90 mm pri 90° rezu a 60 mm pri 45°. S touto pílou nemusíte iba zrážať hrany. Má veľké možnosti ako napríklad precízne a presné zakracovanie buď kolmo alebo pod uhlom pomocou posuvného stola s vozíkom, ktorý je vedený na šiestich ložiskách. Samozrejmosťou je aj nakláňanie celého agregátu, ktorý je možné nakloniť až o 47°. Ďalšou súčasťou celej výbavy je pozdĺžne pravítko s excentrickým upínaním.

JET JTS-315SP Kotúčová píla - pravítka

Ďalšou z nepreberných výhod píly JET JTS-315 je odsávanie, ktoré je ako zo spodnej časti stroja, tak aj priamo nad pílou, kde je pripevnené na rozovieracím klinu. Odsávanie je spracované tak, aby čo najviac odoberalo piliny. Ako z dôvodu dobrej spracovateľnosti, ale tiež kvôli dôležitej bezpečnosti.

JET JTS-315SP Kotúčová píla - odsávanie na kotúči

Potrebujete pílu jednoducho a rýchlo previesť na stavbu alebo na iné miesto? S touto pílou to nie je problém. Ľahko sa povolia istiace skrutky pri nohách a stroj tak ľahko naložíte do auta.

JET JTS-315SP Kotúčová píla - uloženie v kufri auta
 

JTS-315 SPM je k dispozícii v prevedení 230 V,
JTS-315 SPT je v prevedení 400 V.

V neposlednom rade ide aj o celkovú hmotnosť, kde platí jasné pravidlo: täžšia píla vďaka mohutnejšej konštrukcii je vždy stabilnejšia.
Späť na zoznam aktualít