Pre čistý vzduch v dielni je veľa dôvodov a jedno ľahké riešenie

JET AFS-1000B Filter vzduchu

Dnes by sme sa radi venovali významu čistého vzduchu v dielni.


Čistý vzduch v tomto prípade vnímame hlavne ako vzduch bez prachových častíc, ktoré môžu byř rôznej veľkosti. Všetky častice, ktoré vo vzduchu sú, dýchame. Môžu sa usadzovať v našich pľúcach a tak ovplyvňovať naše zdravie. Stolárska dielňa je v podstate výrobňa prachu vo viacnásobne väčšej koncentrácii, než je napríklad v kancelárskych priestoroch.

Schéma filtru vzduchu
Zdravie ľudí pracujúcich v dielni je nezanedbateľným argumentom pre filtrovanie vzduchu. Môžu síce používať respirátor, ale lepšie a účinnejšie je priestor v dielni priebežne čistiť filtračnou jednotkou JET ASF-1000, ktorá dvojfázovo zachytáva častice veľkosti 5 mikrónov a 1 mikrón. Pre porovnanie – filtračný vak odsávača nezachytí častice menšie ako 30 mikrónov. A to je naozaj veľký rozdiel.

 

Ďalšie ideálne využitie filtračné jednotky JET ASF-1000 je v malej dielni, kde nie je oddelený priestor pre výrobu a lakovanie. Najprv sa v dielni vyrobí komponenty, ktoré sa zlepia a dokonale obrúsi. Potom nastáva príprava dielne pre lakovanie, kedy je treba odstrániť nielen usadený prach, ale hlavne prach vo vzduchu. K tomuto účelu ideálne poslúži filtračná jednotka JET. Po pár minútach je vzduch v dielni čistejšie, ako keď otvoríte okná a dvere.

Filter vzduchu v dielni Filtr vzduchu bez krytu

Filtračná jednotka JET pomáha vyčistiť vzduch pri brúsení, upratovaní, ale aj pred a v priebehu lakovania.

Sila prúdu z filtru vzduchu

Dokonalú čistotu vzduchu vo vašej dielni zaistí jedinečná konštrukcia filtračnej jednotky, dvojfázové čistenie, špeciálne vytvorené filtre a praktický diaľkový ovládač s časovaním a tromi rýchlosťami motora.
 

Jedným krokom rozšírite možnosti a využitie filtračnej jednotky JET…

Zvarovňa

 

V základnej výbave filtračnej jednotky je vstupný antistatický filter, ktorý je vhodný na prach v stolárskej dielni.

Pokiaľ vymeníte tento vstupný filter za filter s aktívnym uhlím JET, rozšírite využitie jednotky aj o kovodielne.
Filter s aktívnym uhlím
Filter je vyrobený z aktívneho uhlia a vďaka tomu má jedinečné a s inými filtrami nezrovnateľné vlastnosti.

Dokáže zachytiť široké spektrum prchavých látok v lakovniach, odparené kvapaliny, akoi sú voda alebo olej, a čistý bioplyn či zemný plyn.
 

Vďaka filtru s aktívnym uhlím JET bude vzduch v dielni naozaj bezchybný.

 

Filtračná jednotka JET AFS-1000 je jedinečné zariadenie vďaka svojim vlastnostiam, funkciám, možnostiam použitia v rôznom prostredí a filtrácii rôznych materiálov.
Späť na zoznam aktualít