Protišmykové podložky sa hodia na každú prácu

Protiskluzové podložky BenchDOG

Vyskúšali sme nové protišmykové podložky, ktoré dodávame od jari tohto roku a ktoré naši zákazníci nakupujú stále častejšie. Prečo sú tieto jednoduché pomôcky pripomínajúce puk tak obľúbené a ako môžu uľahčiť prácu?

Protišmykové podložky

Protišmykové podložky sú vyrobené z plastu v tvare kotúča alebo puku a na oboch stranách majú pevne prilepenú špeciálnu gumovú vrstvu. To je vysoko priľnavý materiál, ktorý zabraňuje sklzu. Plastové telo podložky je oranžovej farby s logom firmy. Priemer podložky je 75 mm a šírka 25 mm.

Protišmykové podložky

Podložky rozmiestnite na pracovnú dosku stola a na ne potom položíte diel alebo kus, ktorý chcete brúsiť, frézovať či inak upravovať. Možno ich použiť všade tam, kde má diel dostatočnú plochu, ktorá priľne k podložke. Výhodou je, že ich nemusíte nijako pripevňovať a máte prístup zo všetkých strán. Docielite tým maximálneho komfortu pri práci pri okrajoch dielu. Väčšinou sa používajú tri až štyri podložky, aby sa zabezpečila dostatočná trecia plocha. Preto sa protišmykové podložky dodávajú v sade po štyroch kusoch.


Príslušenstvo pre protišmykové podložky

Kužele pre protišmykové podložky

 


K podložkám možno zakúpiť tiež veľmi užitočné kužeľové nástavce, ktoré nadvihnú obrobok nad pracovnú plochu s minimálnym povrchovým kontaktom a zaisťujú tak lepší prístup k dielu. To oceníte najmä pri natieraní, lakovaní, morení, lepení a podobne. Dodávajú sa opäť v sade po štyroch kusoch.

Kužele pre protišmykové podložky

 


Ďalším praktickým príslušenstvom je stojan pre protišmykové podložky. Je vyrobený z oceľového plechu s kvalitnou povrchovou úpravou v čiernej farbe. Môže stáť samostatne na polici, alebo ho môžete priskrutkovať k stene. Bezpečne v ňom uložíte dve sady protišmykových podložiek.

Stojan pre protišmykové podložky

 Záverom musíme potvrdiť, že nám renovácia starej truhly, to znamená jej zbrúsenie a natretie, trvala vďaka podložkám oveľa kratší čas, ako sme plánovali. Nemuseli sme riešiť, ako truhlu upevniť pri brúsení a ako ju šetrne položiť pri natieraní. Bench Dog podložky sú skrátka skvelá vec, ktorú všetkým odporúčame. A navyše za slušnú cenu. Vyskúšajte ich sami...

 

Pozrite sa na video a presvedčte sa o ich praktickosti...

 Súvisiace produkty

Späť na zoznam aktualít